O týmu

Jsme vývojový a servisní tým. Konstruujeme závodní speciály pro Mistrovství Evropy závodních tahačů či britský šampionát. Náš tým MKR Technology vznikl na podzim roku 2009 přímo jako závodní stáj se dvěma vlastními piloty. Ihned od svého prvopočátku, tedy od sezóny 2010, jsme patřili k nejúspěšnějším v celém seriálu Mistrovství Evropy, což hned v úvodním roce potvrdil zisk "Poháru konstruktérů". Po něm sice následovala stříbrná pauza, ale hned v další sezóně se týmové zlato opět vrátilo do našich rukou. Naše stáj, kterou vybudoval vyhlášený německý konstruktér Mario Kress, je dosud jedinou v celé historii truckracingu, jíž se podařilo dosáhnou unikátního maxima - tři naši piloti obsadili kompletní stupně vítězů hlavního závodu (Bösiger, Lacko, Oestreich - Most, 2011). Tahačům z naší dílny unikl jen individuální titul šampiona. Celkovým stříbrem se mu nejvíce přiblížil v roce 2010 Švýcar Markus Bösiger. Po čtyřech závodních sezónách vypršela podpora francouzské automobilky Renault Trucks. Přestože jsme jako tým MKR Technology ukončili vlastní závodní činnost, pro mimořádné vlastnosti našich závodních speciálů a know-how společnosti jsme závodiště neopustili. Specializujeme se na další vývoj a stavbu nejrychlejších tahačů, zajišťujeme servis a technickou podporu jiným závodním stájím. Z MKR Technology se stal přední konstruktérský specialista.

Mario Kress

Technický ředitel a hlavní konstruktér týmu MKR Technology, jehož vývojářské myšlenky už pětadvacet let zásobují svět závodních tahačů. Truckracing se pro německého stavitele žijícího v Čechách stal doslova životním stylem. Mašina, které nedochází pára, stroj, který chrlí tuny nápadů – tato kombinace z něj udělala doslova živoucí legendu. Bez nadsázky lze říci, že ať sáhne na jakýkoli vůz, hned ho naučí vyhrávat. V minulosti se přehmátnul jen málokrát. Evropského šampionátu závodních tahačů se účastnil poprvé v roce 1989 jako člen Q8 Truck Racing Teamu a o tři roky později už slavil svůj první titul. Od té doby ovládl šampionát ještě několikrát i v barvách jiných stájí i automobilek. Po úspěšné sérii s Buggyrou založil v roce 2010 svoji stáj MKR Technology.

 

 

 

Historie

2010

První závodní sezóna. Historie týmu MKR Technology se začíná psát už na podzim roku 2009. Stáj vybudoval s oficiální podporou francouzské automobilky Renault Trucks německý konstruktér Mario Kress, který naplno zužitkoval své předchozí více než dvacetileté zkušenosti ze světa truckracingu, během nichž se podílel na zisku řady titulů Mistrů Evropy jak v soutěži pilotů, tak i týmů. Plná tovární podpora Renault Trucks od motorů, oddělení designu, hospitality až po vybavení automobilky ve francouzském Lyonu vytváří z MKR Technology jednu z nejvýznamnějších stájí světa truckracingu. Zázemí týmu leží v malé severočeské vesničce Židovice, kde se postupně podařilo vybudovat moderní technologické centrum. V barvách týmu startují dva piloti - Švýcar Markus Bösiger a Němec Markus Oestreich. Společně vybojovali titul v soutěži týmů, označovaný po vzoru Formule 1 jako "Pohár konstruktérů". V celkovém ranku individuální soutěže slavil Bösiger stříbro. Oestreich skončil těsně pod slavnostním pódiem na čtvrtém místě. Úvodní rok byl doslova začátkem snů.

 

2011

Tým se rozrůstá a český fanoušek jásá. Stáj podepisuje smlouvu s ryze českým pilotem, kterým je talentovaný mladík Adam Lacko. S ním jsou na startovním roštu kolegové Markus Bösiger a Markus Oestreich. Trojici se podařilo dosáhnout historického milníku. Dosud se žádnému týmu nepodařilo, aby jeho piloti obsadili kompletní stupně vítězů. MKR Technology je první! Při domácí zastávce evropského šampionátu v Mostě naši jezdci zcela ovládli hlavní pohárový závod - vítězí Bösiger před kolegou Oestreichem a Lackem. Svět truckracingu se třese před vozy z naší dílny. Individuální titul však uniká. Lacko končí bronzový, za ním Oestreich a šestý Bösiger. Dvojice Bösiger/Oestreich je v týmové soutěži stříbrná. Lacko, který vytvořil s francouzským pilotem Anthony Janiekem dvojici MKR Team14 Juniors, dojíždí bronzový.

 

 

2012

Zavedené trio Adam Lacko, Markus Bösiger a Markus Oestreich společně nastupuje i do třetí sezóny týmu. Tentokrát hlavní dvojici přihlášenou do boje o "Pohár konstruktérů" tvoří Lacko s Oestriechem. Volba to byla správná. Lacko to s Oestreichem dokázali. Po roční pauze se týmový titul opět vrací do rukou MKR Technology. Adam navíc obhajuje svůj bronz z předchozího roku. V konečném pořadí celé soutěže se v elitní šestce prakticky nic nemění. Oestreich je opět čtvrtý a Bösiger znovu šestý.

 

2013

Do čtvrté sezóny tým vstupuje se dvěma piloty. V šedo-červeno-bílém overalu do kokpitu usedá Markus Bösiger s Adamem Lackem. Z automobilky Renault Trucks ale postupně přichází zprávy, že po organizačních změnách v koncernu Volvo Group našemu týmu nebude dál prodloužena smlouva, a tudíž zaručena podpora pro další roky. Na konci sezóny je informace potvrzena. Spekulace se promítají i na celkové náladě v týmu, který navíc provází smůla a nehody. Karambol na okruhu v belgickém Zolderu, při kterém Markus Bösiger po sobotním tvrdém nárazu zcela zdemoloval závodní tahač, se zapsala do historie jako "Nehoda roku". Tým MKR Technology ale světu ukázal, že se za žádných okolností nevzdává. Mechanici dovezli do Zolderu výstavní tahač a přes noc ho přestavěli do závodní podoby tak, že s ním Bösiger dokázal v neděli vyhrát. Naprostá senzace!  Po všech peripetiích patřila nakonec Adamu Lackovi šestá pozice v celkovém hodnocení. Markus Bösiger skončil hned za ním. V týmové soutěži jsme získali bronz.

 

2014

Začínáme psát novou historii. Aktivní závodní činnost jsme po dlouhém zvažování sice ukončili, ale závodní pole jsme neopustili. Dokonce naopak! Jsme součástí hned dvou významných soutěží - seriálu Mistrovství Evropy závodních tahačů a britského šampionátu. Závodní renaulty z našeho technologického centra dostaly nové, individuální barvy. Dva tahače pilotují portugalští jezdci José Rodrigues z Teamu 14 a José Fernandes Teodosio z VTR. Do Británie pak zamířila další dvojice našich trucků upravených pro piloty Chrise Levetta a Raye Colemana. Zmíněným jezdcům zajišťujeme servis a i nadále pracujeme na vývoji vlastních technologií.


RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o