Hlavní stránka > Novinky > V Maroku startujeme na Rally Libya

V Maroku startujeme na Rally Libya

15.4.2015

V Maroku startujeme na Rally Libya Do Maroka vyrazil náš závodní tým. S naším „dakarským“ speciálem v pátek odstartujeme do úvodní etapy závodu Rally Libya. Na programu je téměř dva a půl tisíce kilometrů v sedmi dnech s cílem ve městě tisíce a jedné noci, v královském městě Marrákéš.

                „Do Maroka jsme poslali jen jeden závodní speciál. Druhý zůstal v našem technologickém centru. Po Dakaru jsme udělali celou řadu změn a úprav, které potřebujeme vyzkoušet v ostrých závodních podmínkách. Výsledek proto není cíl naší mise, ale samozřejmě pojedeme naplno, abychom viděli, jak se technika chová,“ sdělil šéf našeho týmu Mario Kress.

                Po návratu z dakarské rally, tedy za poslední dva měsíce, sestava techniků závodní speciál značně upravila. Zaměřila se na optimalizaci rozložení váhy celého kamionu, motor táhne o sto koňských sil více a tým nově testuje holandské tlumiče pérování Reiger. „S tím, jak se nám podařila naše dakarská premiéra a jak se kamion choval, jsme byli mimořádně spokojeni. Není nic lepšího, než když víte, že váš kamion je opravdu schopný být mezi nejlepšími. Teď usilovně pracujeme na tom, abychom byli před nimi,“ mrknul Mario, který bude jako palubní technik přímou součástí závodní posádky nadcházejícího závodu Rally Libya.

                Naše stáj do dějiště závodu svůj černo-červený kamion poslala koncem minulého týdne. V úterý do Maroka odletěl zbytek týmu s techniky i Mariem. Ve čtvrtek jsou na programu technické přejímky a v pátek odstartuje 1. etapa letošního ročníku Rally Libya. V kabině našeho kamionu, který pojede v barvách holandského týmu Mammoet Rallysport, bude sedět zkušený pilot Martin van den Brink, s kopilotem Peterem Willemsenem a jako palubní technik usedne právě Mario. Do závodu vyjede na sto dvanáct posádek. Hned na úvod je ze středověkého královského města Fez nachystána nejdelší rychlostní prověrka – etapa měří šest set šedesát kilometrů. V součtu jich na závodníky čeká na dva a půl tisíce, které skončí příští sobotu v Marrákéši, městě 1001 nocí, legendárním tržištěm, stovkami minaretů a rušným nočním životem. Závodní speciály si budou muset poradit s technickými tratěmi, nástrahami pohoří Atlas, dlouhými rychlými rovinami a širokými africkými pláněmi, solnými jezery a samozřejmě s mnoha dunami. „Trasa je velmi variabilní a připomíná staré legendární fáze závodu Paříž – Dakar. Pro náš test jde o zcela ideální prověrku,“ dodal Mario.Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o