Hlavní stránka > Novinky > Teď už přijde poslední víkend

Teď už přijde poslední víkend

10.10.2014

Teď už přijde poslední víkend Předposlední závodní víkend má za sebou evropský i britský šampionát závodních tahačů. Zatímco Mistrovství Evropy skončí už v následujícím víkendu tradičně v Le Mans, Britové si na konec počkají až do listopadu.

Oba šampionáty vrcholí, každý bod je důležitý, všichni chtějí na závěr uspět a posunout se. Mimořádně napínavý je boj o evropské zlato, o které usilují hned tři jezdci. Předposlední víkend ve španělské Jaramě se mimořádně povedl maďarskému pilotovi Norbertu Kissovi, který vyhrál hned úvodní hlavní jízdu. V ní portugalský José Rodrigues, jedoucí s renaultem z našeho technologického centra, bodoval na desáté příčce. Hned za ním byl krajan José Teodosio. Odpolední hendikep ovládl náš bývalý pilot Adam Lacko. Rodrigues už bodoval jako devátý. Teodosio pak zajel šestnáctý.

Druhý den znovu pro sebe získal hlavní závod Maďar Kiss, ale tentokrát už body za devátou příčku bral José Teodosio. Jmenovec Rodrigues byl po kolizích hodnocený jako dvacátý. Závěrečnou jízdu si v pozici vítěze užil opět náš bývalý pilot Markus Bösiger, když Teodosio uzavíral top ten. Rodrigues skončil předčasně.

V součtu bodů jaramská zastávka do čela šampionátu katapultovala právě Norberta Kisse. Druhý Antonio Albacete na něj ztrácí šest bodů a o další bod více průběžně bronzový Jochen Hahn. Oba portugalští piloti i přes bodový zisk zůstávají jen kousek za nejrychlejší desítkou – Teodosio je třináctý, pozici za ním drží Rodrigues.

Před všemi je teď poslední závodní víkend sezóny. Celá evropská série už tradičně končí na proslulém okruhu ve francouzském Le Mans. Mistr bude známý v neděli.

Trošku odlišná situace vládla při britském mistrovství. Předposlední díl hostil autodrom v Pembrey. V úvodním dnu se mimořádně dařilo Chrisu Levettovi s „naším“ renaultem, který dvakrát vyhrál a přiblížil se celkovému vedení Mata Summerfielda. Druhý den se ale situace absolutně a navíc dramaticky otočila! Levett získal pouhý kvartet bodů za sedmé místo. Nešťastná neděle znamenal bodový propad. Levett na stříbrné pozici nyní ztrácí čtyřiadvacet bodů. To Ray Coleman si po víkendu o příčku polepšil. Nyní mu patří průběžná osmá pozice.

Závěrečná osmá zastávka britského šampionátu přijde na řadu až první dva listopadové dny, kdy na sebe tahače narazí v Brands Hatch.

ETRC Průběžné pořadí:
1. Norbert Kiss (HUN) 348
2. Antonio Albacete (ESP) 342
3. Jochen Hahn (GER) 341
4. Adam Lacko (CZE) 278
5. David Vršecký (CZE) 220
13. José Teodosio (POR) 19
14. José Rodrigues (POR) 17
 
 
Britský šampionát:
1. Mat Summerfield 268
2. Chris Levett 244
3. Steve Thomas 231
4. Stuart Oliver 212
5. Dave Jenkins 200
8. Ray Coleman 63


Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o