Hlavní stránka > Novinky > Technika po slavnostním loučení míří do přístavu

Technika po slavnostním loučení míří do přístavu

18.11.2014

Technika po slavnostním loučení míří do přístavu Připraveno, zabaleno, technika teď míří na Dakar! Mimořádně hektické jsou poslední dny. Dakarské závodní speciály se těší velkému zájmu a všichni se s nimi loučí. Na tisíc lidí slavnostně vyprovodilo kamiony týmu Mammoet Rallysport o víkendu v Holandsku, v úterý se na cestu vydaly tatry stáje Bonver Dakar Projectu. Veškerá technika se ve čtvrtek nalodí ve francouzském přístavu Le Havre, aby se vydala na více než měsíční plavbu do Argentiny, kde v lednu odstartuje slavná Rallye Dakar.

                Ve velkém stylu pojal loučení s fanoušky a odjezd na věhlasný závod nizozemský tým Mammoet Rallysport, kterému jsme postavili dvojici kamionů, jež bude kočírovat pilot Martin van den Brink a Pascal de Baar. V Holandsku v třítisícové obci Harskamp se sešlo na tisíc fanoušků, pro které byl připraven doprovodný program. Na místě nechyběl ani náš Mobil bar Coloseum. „Setkání s fanoušky bylo mimořádně příjemné, v zázemí Mammoetu mi přišlo, že se sešla opravdu snad celá obec. Martin je v regionu hodně oblíbený a Dakaru tam fandí pomalu úplně všichni," podotkla jednatelka našeho týmu Klára Kress, když připomněla další zásadní vazbu týmu Mammoet na Česko. "Harskamp je částí obce Ede, která je partnerským městem východočeské Chrudimi."

                Hned z Holandska část našeho týmu spěchala do Ostravy, kde se naopak loučil Bonver Dakar Project s trojicí jamalek, jimž dodáváme speciální závodní agregáty a technickou podporu. První jamalku pilotuje Tomáš Vrátný se slovenským navigátorem Jaroslavem Miškolcim a palubním mechanikem a šéftechnikem týmu Milanem Holáněm. Pro severočeské fanoušky motorsportu je mimořádně zajímavá sestava druhé jamalky. Tu poveze Artur Ardavičus, který v roce 2012 na Dakaru obsadil vynikající třetí místo, když závodil za tým Kamaz; navigátorem je Alexej Nikižev a palubní mechanik roudnický Daniel Kozlovský, jinak člen naší stáje MKR Technology. "Loni jsem se na Dakaru staral o Lopraisovu Královnu, takže vím, o čem Dakar je, ale je pravdou, že být součástí takové posádky, bude něco zcela jiného. Jde z toho trochu strach a mám před závodem rozhodně respekt, ale už se na to moc těším," usmál se Daniel Kozlovský. Třetí závodní speciál týmu Bonver Dakar Project bude řídit Robert Jan Szustkowski. S talentovaným polským závodníkem pojede navigátor Jaroslaw Kazberuk a palubní mechanik Filip Škrobánek.

                Dvojice renaultů Mammoetu a tři Tatry Jamal, jímž technickou podporu dělá MKR Technology, dohromady vytváří unikátní alianci, která se na Dakaru bude vzájemně podporovat. Prakticky jde o největší motoristický projekt v Česku. Cíl je jasný – dojet ve zdraví a postarat se o co nejlepší výsledek. „Chceme uspět, technika je připravena na sto procent, ale Dakar je mimořádně těžkou prověrkou, při které hraje velkou roli hlavně štěstí. Můžete mít všechno vyladěno do posledního detailu, ale když nemáte štěstí, tak prostě neuspějete.  Z toho důvodu se také nepouštíme do odvážných prohlášení," stojí nohama na zemi šéf projektu MKR Adventure Mario Kress.

                Aktuálně se již kamiony s veškerou technikou přesouvají do francouzského přístavu Le Havre, odkud ve čtvrtek odpluje do Argentiny. Slavný závod otevře 3. ledna slavnostní prolog v Buenos Aires, kde také závod 17. ledna skončí. Úvodní ostrá etapa je na programu hned 4. ledna. První vyslanci týmu si proto Silvestr v Česku neužijí - do Jižní Ameriky totiž někteří odlétají už 30. prosince. Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o