Hlavní stránka > Novinky > Tahače se potkají na Nürburgringu

Tahače se potkají na Nürburgringu

18.7.2014

Tahače se potkají na Nürburgringu Tento víkend se opět potkávají tři naše závodní trucky. Na německém Nürburgringu totiž pokračuje nejen evropský šampionát tahačů, ale současně i britské mistrovství. Na okruhu tak budou kroužit oba Portugalci Rodrigues a Teodosio a s nimi Brit Levett. Velkou novinkou pak je, že z naší dílny vyjel čtvrtý závodní speciál. Ten ale do dění na Nürburgringu ještě nezasáhne.

"Čtvrtý tahač do světa vyjel v tomto týdnu. V kombinaci barev černého matu a žlutého lesku ho bude pilotovat Ray Coleman, který do kokpitu usedá po opravdu dlouhé době. Vždyť jde o jezdce devadesátých let. Zřejmě od té doby čekal na pořádné auto," podotkla s nadsázkou jednatelka naší stáje MKR Technology Klára Kress, když upřesnila, že Coleman bude krotit židovický renault v rámci britského šampionátu.

Do závodů se Coleman tento víkend ale zapsat nestihne. Na Nürburgringu se v renaultech při evropském šampionátu předvedou jen José Teodosio, kterému aktuálně patří průběžná desátá příčka, o níž se dělí s Frankiem Vojtíškem, a José Rodrigues na sedmnácté pozici. Evropská zastávka na věhlasném okruhu nedaleko hradu Nürburg je pátou v pořadí. Naopak pro britské mistrovství je odbočka do Německa čtvrtým závodním víkendem z celkových osmi. Nürburgring je navíc jediným autodromem britského šampionátu nacházejícím se mimo území Velké Británie. Chris Levett jedoucí s tahačem z naší dílny je průběžně druhý za krajanem Matem Summerfieldem.

Nürburgring je nejatraktivnějším podnikem pro závody tahačů. Pravidelně ho navštěvuje přes dvě stě tisíc diváků. Letos se ale ve stejnou chvíli jedou na německém území dvě velké motoristické akce. Na Hockenheimringu mají dostavení piloti Formule 1.Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o