Hlavní stránka > Novinky > Rodrigues sbíral body i v Zolderu

Rodrigues sbíral body i v Zolderu

25.9.2014

Rodrigues sbíral body i v Zolderu Stejně jako v Mostě, také v Zolderu sbíral cenné body pilot José Rodrigues. Právě na belgickém okruhu pokračoval sedmou zastávkou evropský šampionát tahačů a portugalský jezdec krotící truck z naší dílny se během něj prosazoval i v hlavních závodech.


Zolder nejlépe rozjel úřadující šampion Jochen Hahn, který v úvodním mistrovském závodě zvítězil před Maďarem Kissem a Španělem Albacetem. Senzačně ale začal i José Rodrigues, kterého šachovnicový prapor odmávnul jako sedmého. Krajan Teodosio skončil předčasně. Jako dvanáctý však cílem projel v odpolední hendikepové jízdě, kterou ovládl Švýcar Markus Bösiger, loňský pilot naší stáje MKR Technology. José Rodrigues pak dojel patnáctý.
Druhý závodní den počasí pilotům ukázalo svoji nevlídnou tvář. Neděle byla doslova na vodě a právě pro oba portugalské piloty osudná. Hlavní závod totiž ani jeden z nich nedokončil. Jízdu vyhrál Norbert Kiss před Albacetem a Hahnem. I přes prvotní nezdar José Rodrigues z Zolderu zklamaný neodjížděl. Další evropské body sebral v závěrečné hendikepové jízdě, v níž bodoval devátý. Jmenovec Teodosio pak tři příčky za ním. Poslední závod víkendu vyhrál Adam Lacko.
S bodovým ziskem může být Rodrigues spokojený. V celkovém ranku evropského mistrovství je průběžně čtrnáctý, ale dotáhl se na rozdíl dvou bodů na třináctého krajana Josého Teodosia. V čele zůstává Albacete, ke kterému se přiblížil Norbert Kiss ztrácející pouhých šest bodů. Třetí Jochen Hahn zaostává o další "bodík".
Šampionát pokračuje za další víkend (4. - 5. října) ve španělské Jaramě.

ETRC Průběžné pořadí:
1. Antonio Albacete (ESP) 303
2. Norbert Kiss (HUN) 297
3. Jochen Hahn (GER) 296
4. Adam Lacko (CZE) 243
5. David Vršecký (CZE) 196
13. José Teodosio (POR) 16
14. José Rodrigues (POR) 14Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o