Hlavní stránka > Novinky > Program se před odjezdem na Dakar zahušťuje

Program se před odjezdem na Dakar zahušťuje

8.11.2014

Program se před odjezdem na Dakar zahušťuje Mimořádně nabitý program máme před odjezdem na Rallye Dakar. Na věhlasný závod se vydáme již za necelé dva týdny, ale do té doby nás čeká ještě celá řada povinností v podobě slavnostních prezentací v několika zemích. V plánu je navíc ještě i závěrečné testování. Pak se už ve francouzském přístavu Le Havre s celou technikou nalodíme a vyplujeme směr Argentina.

            Tento víkend se oba závodní kamiony, které jsme postavili pro holandskou stáj Mammoet Rallysport, představí právě v Nizozemí. Podobné zahájení, jaké zažijí posádky a především diváci při slavnostním prologu v lednu v Buenos Aires, je připraveno nyní také v Holandsku, kde se Rallye Dakar těší mimořádné popularitě. Při akci zvané RTL GP Dakar Pre-Prolog budou představeni holandští účastníci nadcházejícího ročníku napříč všemi závodními kategoriemi. Publikum na závodišti Eurocircuit Valkenswaard uvidí nejen motorkáře, čtyřkolky a bugyny, ale také závodní kamiony. Spolu s našimi piloty týmu Mammoet Rallysport Martinem van den Brinkem a Pascalem de Baarem se představí třeba i Gerard de Rooy, který loni bojoval o vítězství, ale nakonec skončil stříbrný.

            Ihned po víkendu se naše dva kamiony přesunou do Francie. V průběhu následujícího týdne máme naplánované závěrečné testování v jihofrancouzském Fontjoncouse, abychom hned následující víkend byli opět v Holandsku. V Harskampu nás čeká velké představení našeho projektu MKR Adventure a týmu Mammoet Rallysport. Na programu bude nejen tisková konference a především slavnostní rozloučení. "Máme za sebou a samozřejmě stále i před sebou mimořádně náročné dny, kdy je už většinu času celý tým v bdělém stavu. Přípravy na okruhový šampionát tahačů jsou v porovnání s Dakarem hotovou legrací. Především po logistické stránce se tyto závody vůbec nedají porovnat, ale jsem ráda, že se nám vše zatím daří na výbornou a věřím, že si i nadále poradíme s každou nástrahou," podotkla jednatelka našeho týmu Klára Kress.

            20. listopadu se konečně ve francouzském přístavu Le Havre spolu s ostatními posádkami a veškerou technikou nalodíme na trajekt, který odpluje do Argentiny. Po několika týdnech pak techniku vyzvedneme a přesuneme se do Buenos Aires, kde 4. ledna odstartuje už 37. ročník nejslavnější dálkové rallye světa. Do té vstoupíme nejen s kamiony týmu Mammoet Rallysport, ale v alianci s českým Bonver Dakar Projectem. Společnými silami uděláme maximum proto, abychom získali vytouženého beduína. "Při Dakaru je rozhodujícím faktorem hlavně potřebná dávka štěstí. Po technické stránce jsme připraveni na sto procent a díky alianci se šance na úspěch násobí, závod bude nicméně hodně dlouhý a hodně těžký," dodal šéf našeho týmu Mario Kress.Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o