Hlavní stránka > Novinky > Okruhová sezóna začíná

Okruhová sezóna začíná

24.4.2015

Okruhová sezóna začíná Tento víkend netradičně ve Valencii odstartuje další ročník Mistrovství Evropy závodních tahačů. Ten je po odchodu několika automobilek výrazně chudší. Po letech nebudou na startu ani speciály z naší dílny, které mají jiný závodní program.

                „Sami jsem závodní činnost v truckracingu ukončili před dvěma lety. Naše kamiony jsme pak poskytli francouzským a britským pilotům, kterým jsme současně zajišťovali i technickou a technologickou podporu. Letos se však jezdci rozhodli pouze pro starty v britském a francouzském mistrovství,“ sdělil šéf naší stáje Mario Kress, který se se svým vývojovým týmem a projektem MKR Adventure zaměřil především na rally soutěže s hlavním cílem uspět při věhlasném Dakaru.

                Jeho okruhové speciály, ale nadále porážejí konkurenci. Dva se letos soustředí na Mistrovství Británie a tři na Francouzský pohár. V Británii tahač krotí Ray Coleman. Do tahače loňského pilota Chrise Levetta naopak usedá Stuart Oliver. Francouzský pohár naopak ve třech strojích z našeho technologického centra v Židovicích absolvují tři piloti stáje VTR.

                Mistrovství Británie už letošní seriál odstartovalo ve druhém dubnovém týdnu v Brands Hatch. Po úvodním víkendu se do čela seriálu dostal David Jenkins. Stuart Oliver je jen těsně pod stupni vítězů na čtvrté pozici. Ray Coleman je v první divizi sedmý. Další zastávka je na programu až v předposledním květnovém víkendu v Pembrey. Letošní ročník má devět závodních víkendů, které skončí tam, kde začaly – v Brands Hatch. Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o