Hlavní stránka > Novinky > Nürburgring hostil evropský i britský šampionát

Nürburgring hostil evropský i britský šampionát

25.7.2014

Nürburgring hostil evropský i britský šampionát Jeden víkend, jeden okruh, dvě různé soutěže. Na německém Nürburgringu se v uplynulém víkendu jelo jak Mistrovství Evropy závodních tahačů, tak i britský šampionát. V obou soutěžích, kterým přihlíželo na sto šedesát tisíc diváků, měl náš tým MKR Technology dohromady hned tři závodní speciály.


Trojice židovických renaultů se potkala právě na věhlasném okruhu pod hradem Nürburg. Dvojice Portugalců José Rodrigues a José Teodosio bojovala o evropské body, Christ Levett o ty britské. Rodrigues závodní víkend rozjel parádně, když vybojoval bod za desáté místo hned v úvodním hlavním závodě, krajan Teodosio dojel hned za ním. Oba si o jednu příčku pohoršili v následující hendikepové jízdě. Rodrigues byl odmávnutý jedenáctý, Teodosio dvanáctý.
Další jedenáctou příčku Rodrigues zaznamenal v nedělním hlavním závodě, v němž byl Teodosio patnáctý. Bodově naprázdno pak portugalší piloti vyšli ze závěrečného závodu s hendikepem. Rodrigues v něm dojel těsně pod bodovanou příčku, když zkompletoval hattrick jedenáctých míst. Teodosio Nürburgring uzavřel osmnáctým místem.
To Chris Levett na Nürburgringu zářil. Dva závody vyhrál a stáhnul tak vedení krajana Mata Summerfielda v průběžném hodnocení. Elitní dvojici od sebe dělí nyní pouhý kvartet bodů. Levett je v tabulce britského mistrovství na stříbrné příčce.
Evropský šampionát pokračuje poslední srpnový víkend v Mostě (30. - 31. 8.), ten britský o týden dříve v Donigton Parku (24. - 25. 8.).

 

ETRC Průběžné pořadí:
1. Antonio Albacete (ESP) 220
2. Norbert Kiss (HUN) 217
3. Jochen Hahn (GER) 209
4. Adam Lacko (CZE) 163
5. Markus Bösiger (SUI) 144
12. José Teodosio (POR) 16
16. José Rodrigues (POR) 3

 
Britský šampionát:
1. Mat Summerfield 142
2. Chris Levett 138
3. Steve Thomas 132
4. Stuart Oliver 99
5. Dave Jenkins 93

 Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o