Hlavní stránka > Novinky > Levettovi patří konečné stříbro

Levettovi patří konečné stříbro

6.11.2014

Levettovi patří konečné stříbro Letošní sezóna truckracingu je definitivně ukončena. Zatímco evropský šampionát tahačů skončil v půlce října, britské mistrovství finišovalo až v listopadu. V uplynulém víkendu se britským šampiónem stal Mat Summerfield, Chris Levett jedoucí s truckem z našeho technologického centra slaví stříbro.

            Závěrečný podnik Mistrovství Velké Británie v závodech tahačů se jel na okruhu v Brands Hatch. Kde šampionát letos začal, tam také skončil. V Brands Hatch se totiž letošní sezóna rozjížděla. Celkem čítala osm víkendových zastávek. Chris Levett byl se svým renaultem prakticky stále na čele, ale pak stačil jediný nepovedený víkend, kdy se do vedení dostal Summerfield a Levett jako byl definitivně odkázaný na druhou pozici. Přestože se Levett po páté zastávce v Doningtonu přiblížil na rozdíl jediného bodu, v dalších víkendech mu štěstí nepřálo a před krajana se už neprobojoval. Ani v diváky ostře sledovaném autodromu v Brands Hatch se situace nezměnila. Levett ihned ovládl kvalifikaci. Publikum pak sledovalo líté boje o vítězství, do kterých se zapojil i Ray Coleman. Na konci víkendu byl však nejspokojenějším mužem Mat Summerfield. Jeho celkový bodový zisk se po "ročním" zápolení zastavil na čísle 300. Stříbrný Chris Levett ztratil dvanáct bodů a dalších dvaadvacet bronzový Steve Thomas.

            Pro Summerfielda je to zisk třetího titulu v řadě. To Ray Coleman, který do šampionátu naskočil až v jeho druhé polovině předvedl fantastický výkon. S tahačem ze severních Čech postupně přeskakoval své konkurenty. Nejen, že se dostal do "top ten", ale s konečnou platností se probojoval až na finální osmou příčku.

Britský šampionát - konečné pořadí:

1. Mat Summerfield 300
2. Chris Levett 288
3. Steve Thomas 266
4. Stuart Oliver 249
5. Dave Jenkins 231
8. Ray Coleman 83

 Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o