Hlavní stránka > Novinky > Levett měl Snetterton jako noc a den

Levett měl Snetterton jako noc a den

17.9.2014

Levett měl Snetterton jako noc a den Chris Levett dál zůstává v britském mistrovství tahačů na stříbrné pozici. Během šesté zastávky na okruhu v Snettertonu mohl překonat vedoucího Summerfielda, ale štěstí nestálo na jeho straně. Naopak druhý pilot jedoucí se speciálem z naší dílny Ray Coleman se už vyhoupl do elitní desítky.


Jediný bod od vedoucí příčky dělil Levetta od Mata Summerfielda před závodním víkendem. Levetta ale během úvodního dne provázely technické potíže. První závod pro něj skončil už po pěti kolech. Ve druhém se sice brzy dostal do vedení, ale pak dramaticky zpomalil a propadl se na osmou příčku. Diametrálně odlišný byl však druhý závodní den. To byl Levett i jeho tahač jako vyměněný. Vyhrál hned první nedělní závod, v následujícím byl druhý a po tom závěrečném už opět vyskočil na nejvyšší stupínek slavnostního pódia.
Po hektickém víkendu na závodišti ve Snettertenu dokázal vedoucí Summerfield v celkovém hodnocení odskočit Levettovi na rozdíl sedmi bodů. Ten jich na svém kontě má rovných dvě stě dvacet, takže věří, že odstup ještě dokáže vymazat a stát se se svým novým renaultem nakonec britským šampionem. Do konce totiž zbývají ještě dvě zastávky.
To nad míru spokojený může být Ray Coleman, který do šampionátu naskočil teprve v minulém díle v Doningtonu. Od té doby sbírá jeden cenný bod za druhým. Díky tomu už po Snettertenu poskočil do elitní Top Ten. Celkově mu patří průběžné deváté místo.
Britský šampionát bude pokračovat během prvního říjnového víkendu (4. - 5. 10.) opět na okruhu v Pembrey.
 

Britský šampionát:
1. Mat Summerfield 227
2. Chris Levett 220
3. Steve Thomas 204
4. Stuart Oliver 173
5. Dave Jenkins 161
9. Ray Coleman 35Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o