Hlavní stránka > Novinky > Česká zastávka se Rodriguesovi povedla

Česká zastávka se Rodriguesovi povedla

4.9.2014

Česká zastávka se Rodriguesovi povedla Česká zastávka evropského šampionátu závodních tahačů byla pro domácí barvy jednou z nejúspěšnějších v letošní sezóně. Nejen, že se dařilo českým pilotům, ale povedený víkend zažil v Mostě i Portugalec José Rodrigues jedoucí s renaultem z naší dílny MKR Technology. Čeští fanoušci truckracingu tak byli velmi spokojeni.


Mostecký autodrom hostil v uplynulém víkendu v pořadí šestou zastávku Mistrovství Evropy tahačů. Ta pravidelně patří k nejsledovanějším a i nejprestižnějším v celé sérii. Už během pátku začaly volné tréninky. Sobotní hlavní závod pak ovládl Maďar Norbert Kiss. José Teodosio na renaultu z našeho technologického centra dojel těsně za bodovanou pozicí na jedenáctém místě, krajan Rodrigues pak tři příčky za ním. V odpoledním hendikepu, který ovládl Adam Lacko, si tentokrát smolnou jedenáctou příčku vyjel Rodrigues, jmenovec Teodosio nedokončil.
Rodrigues si ale chuť zpravil v neděli, když v hlavním pohárovém závodě, v němž vítězství slavil David Vršecký, senzačně bodoval jako osmý v pořadí. José Teodosia šachovnicový prapor odmávl čtrnáctého. Závěrečnou jízdu s hendikepem ovládl Španěl Albacete a ani tentokrát Rodrigues neodešel bez bodů, když cíl protnul devátý. Čtrnáctka byla v neděli pro Teodosia doslova osudná.
Zatímco Teodosio z mosteckého víkendu odešel bez bodu, Rodrigues si výrazně polepšil a v ranku je už za svým krajanem. V průběžném pořadí je portugalská dvojice nyní na třinácté a čtrnácté příčce. Vedoucí místo patří Albacetemu.
Šampionát pokračuje za dva týdny (20. - 21. září) v belgickém Zolderu.


ETRC Průběžné pořadí:
1. Antonio Albacete (ESP) 261
2. Jochen Hahn (GER) 249
3. Norbert Kiss (HUN) 246
4. Adam Lacko (CZE) 205
5. David Vršecký (CZE) 178
13. José Teodosio (POR) 16
14. José Rodrigues (POR) 8

 Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o