Hlavní stránka > Novinky > Centrum zalil klid před bouří

Centrum zalil klid před bouří

18.12.2014

Centrum zalil klid před bouří Stroje utichly. Už týden je v našem technologickém centru naprostý klid. Leden bude díky Rallye Dakar mimořádně náročný, a proto je závěr roku ve znamení odpočinku. Vánoce letos budou opravdovým svátkem klidu a pohody.

                „Ty největší nervy a stres už máme za sebou. Technika je na cestě a i materiál je připravený. Samozřejmě člověk neustále přemýšlí, zda jsme na něco nezapomněli a co bychom ještě mohli dohnat. Lednový Dakar pro nás bude něčím zcela novým, takže říci, že jsme v naprostém klidu, by bylo hodně odvážné tvrzení, ale faktem je, že jako tým jsme připraveni a nyní máme skutečně čas se o svátcích uvolnit a načerpat potřebné síly,“ popsala aktuální situaci jednatelka naší stáje Klára Kress.

                Současné období připomíná typický klid před bouří. V posledních týdnech, kdy technika již odplula na věhlasnou rallye do Argentiny, v našem centru probíhaly opravy strojů po konci evropského šampionátu závodních tahačů. Současně už náš hlavní konstruktér Mario Kress pracoval s týmem inženýrů a mechaniků na dalším vývoji dakarské techniky. „Od víkendu až do konce roku jsme si ale nařídili absolutní klid a volno. Brány centra jsme uzavřeli,“ potvrdil Mario Kress.

                Společně se tým ale přece jen letos ještě setká. O víkendu se totiž uskuteční tradiční a oblíbený vánoční večírek, na kterém se potkají nejen jednotliví členové ekipy, ale i jejich drahé polovičky. „Je to alespoň malá možnost, jak všem poděkovat za jejich celoroční tvrdou práci. Bez svého týmu a lidí v něm by MKR nebyl tam, kde aktuálně je a to je třeba připomenout. Každý je nesmírně důležitý a jsem rád za sestavu, se kterou nyní pracuji,“ poděkoval Mario.

                Do nového rozjetí závodní kolotoče už ale nezbývají ani dva týdny. Někteří ještě stihnou oslavit konec letošního roku. Ne všichni si tuto možnost užijí. Odlet do Buenos Aires je totiž naplánovaný právě na přelom roku. Takový Daniel Kozlovský, který je součástí posádky Artura Ardavičuse a týmu Bonver Dakar Project, nastoupí do letadla den před Silvestrem. Ostatní poletí až po Novém roce. Slavná Rallye Dakar odstartuje zostra v neděli 4. ledna. Na sobotu je už ale připraven slavnostní prolog.

 Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

RSS Kanál  |   Mapa webu  |   XML Sitemap  |       Webové stránky: NETservis s.r.o